Zilā Karoga jahtu osta

Šogad Starptautiskā Zilā Karoga žūrija atbalstīja 21 Latvijas peldvietu un jahtu ostas kā atbilstošas visām sertifikācijas prasībām, tostarp pirmo gadu Jūrmalas ostu.

2017.gada 15.maijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā norisinājās Zilā Karoga pasniegšana, savukārt 22.maijā Jūrmalas jahtu ostā notika svinīgā Zilā Karoga pacelšana.

Saskaņā ar Zilā Karoga programmu jahtu ostām ir jāatbilst kritērijiem vides izglītības un informācijas, ūdens kvalitātes, vides apsaimniekošanas, drošības un aprīkojuma grupās.

Zilā Karoga kritēriju ieviešana palīdz apsaimniekot piekrasti tā, lai samērīgi tiktu ievērotas gan tūrisma, gan vides aizsardzības intereses. Kritērijos ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tā garantējot drošu atpūtu tīrā vidē.

Par Zilā Karoga programmas īstenošanu Latvijā ir atbildīgs Vides izglītības fonds (VIF), pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis, ka Latvijā nodrošina visu starptautisko FEE programmu  – Zilais Karogs, Zaļā Atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu – īstenošanu vai pārraudzību. Šogad starptautiskajam Zilā Karoga sertifikātam aprit jau 30 gadi.

Jahtkluba “Jūrmala” jahtkluba klientiem un apmeklētājiem ir iespēja piestāt pie 80 metrus peldoša pontona, kas nodrošina līdz pat 35 kugošanas līdzekļu stāvvietām, jaunizbūvētos elektrības un ūdens pieslēgumus, ērtu autostāvvietu, izmantot slipu atpūtas transportlīdzekļa ielaišanai ūdenī. Tāpat jahtkluba teritorijā tiek nodrošināts interneta pieslēgums, iespēja veikt dalīto atkritumu šķirošanu, kā arī tiek nodrošināta videonovērošana un apsardze. Papildus tam, administrācijas ēkā ir pieejamas gan dušas, gan labierīcības, gan arī veļas mazgāšana un žāvēšana. Tāpat pieejami ir pirts pakalpojumi.

Jūrmalas ostas pārvalde aicina aktīvi pavadīt laiku jahtklubā “Jūrmala” Tīklu ielā 10, Jūrmalā, kur iespējams izbaudīt aktīvo atpūtu uz ūdens un izpētīt apskates objektus un neskarto dabas ainavu Lielupē – airējoties ar SUP dēļiem un airu laivām.