Jūrmalas pilsēta

Jūrmala ir Latvijas lielākā kūrortpilsēta, kas 32 km garumā stiepjas gar Rīgas līci un Lielupi. Vēstures gaitā pilsēta ir apvienojusi 12 ciemus – Priedaini, Lielupi, Buldurus, Dzintarus, Majorus, Dubultus, Jaundubultus, Pumpurus, Mellužus, Asarus, Vaivarus, Jaunķemerus un divas nelielas pilsētas – Sloku un Ķemerus.

Platība100 kv/km
Iedzīvotāju skaits57 385 (2014.gads)
Tuvākā dzelzceļa stacijaPriedaine (14 km no Rīgas)
Tālākā dzelzceļa stacijaĶemeri (44 km no Rīgas)

Apskates objekti Jūrmalā

Baltā kāpa

Baltā kāpa ir Bolderājas-Priedaines kāpu grēdas galējais rietumu gals, kas beidzas ar 15—20 m augstu, brūkošu krauju, ko pastāvīgi apskalo Lielupe. Izvietojusies Jūrmalas pilsētas teritorijā Lielupes labajā krastā starp Priedaini un Vārnukrogu. Baltā kāpa ir asimetriska vaļņveida kāpa ar garu (100—200 m), lēzenu ziemeļu nogāzi un īsāku (30—50 m), stāvu dienvidu nogāzi. Absolūtais augstums ir 20—21 m vjl. Veidojusies Lielupes krastā, kad tā bija savienota ar Daugavu, vējam lielas smilšu masas pārvietojot iekšzemes virzienā.[1] Kopš 1991. gada vietējās nozīmes īpaši aizsargājamais ģeoloģiski-ģeomorfoloģiskais dabas objekts ar platību 35 ha.

Jūrmalas Brīvdabas muzejs

Muzejs tika dibināts 1970.gadā, bet apmeklētājiem atvērts 1979.gadā. Muzejā izveidota 19.gadsimta piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, ratnīcu ar klēti, tīklu šķūni, zivju kūpinātavu, pirti un citām būvēm. Ēkas tika atvestas uz muzeju no dažādiem Jūrmalas zvejnieku ciemiem. Muzejā var apskatīt arī enkuru un zvejas laivu kolekciju, bet virvju vīšanas darbnīcā – lielāko virvju kolekciju Latvijā.

Dzelzceļa tilts pār Lielupi Jūrmalā

Dzelzceļa metāla tilts pār Lielupi Jūrmalā dzelzceļa līnijā Torņkalns-Tukums 2. Būvēts 1877.gadā. Kara laikā 1917. un 1944.gadā saspridzināts. Pēc kariem atjaunots. Tilta garums-303.6 metri.

Ragakāpas dabas parks

Raga kāpa ir tipisks vēja darbības veidojums un ir viena no augstākājām kāpām Latvijā – 18, 2 m. Ragakāpa ir vēja darbības rezultātā pārveidots 800 m garš un 100 m plats kāpu valnis. Dabas parka teritorijā ir sastopamas ļoti vecas priežu audzes, kuru vecums sasniedz ~ 340 gadus, kā arī retas augu un putnu sugas. Dabas parka taku veido četras  atsevišķas takas – Dabas skatu taka, Kukaiņu taka, Priežu taka un Augu taka.Takās ierīkotas skatu platformas, kāpnes, soliņi, informatīvas norādes un stendi.

Sadarbības partneri
 
© 2017, Jūrmalas ostas pārvalde. Pārpublicēšanas gadījumā saite uz jurmalasosta.lv obligāta
© Jūrmalas pilsētas dome (Airphoto - Kestutis Fedirka)
Mājas lapu izstrāde