Jau trešo gadu pēc kārtas jahtklubam “Jūrmala” piešķirts Zilais karogs

Jūrmalas pilsētas pašvaldības iestāde „Jūrmalas ostas pārvalde” aicina uz Zilā karoga pacelšanu sestdien, 25.maijā plkst.11.00 – 11.15 jahtklubā “Jūrmala” (Jūrmalā, Tīklu ielā 10). Uz karoga pacelšanu ieradīsies Vides izglītības fonda pārstāvis Jānis Ulme.

Šajā sezonā Zilā Karoga programmas kritēriju izpildē kvalificējās 21 peldvieta (septiņas no tām Jūrmalā – Kauguros, Jaunķemeros, Mellužos, Dubultos, Majoros, Dzintaros, Bulduros) un 2 jahtu ostas, starp tām jau trešo gadu pēc kārtas atzinību saņēma arī Jūrmalas osta.

Uzziņai:

Zilais Karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas tiek plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Tas tiek piešķirts trijās kategorijās – Zilais Karogs peldvietām, Zilais Karogs jahtu ostām, kā arī Zilais karogs individuālajām jahtām.

Zilā Karoga kritēriji ir sadalīti četrās grupās – vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, drošība. Peldvietām, lai iegūtu Zilā Karoga balvu ir jāatbilst trīsdesmit trīs kritērijiem un jahtu ostām – divdesmit diviem.

Vairāk informācijas par Zilā karoga programmu – šeit.

(Avots – www.videsfonds.lv)